SKKT

 Archiwum   2011 - 2012  

ECHA SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNEGO

Maj 2009

 Na Urodziny Patrona do Niegowici!

             Obchody 89 rocznicy Urodzin Jana Pawła II rozpoczęliśmy już 16 maja. Wtedy to 47-osobowa grupa gimnazjalistów udała się na X Rajd Papieski z Łapanowa do Niegowici.  W rajdzie tym uczestniczyliśmy jako szkoła już nie po raz pierwszy!  12-kilometrowy odcinek Szlaku Papieskiego pokonaliśmy w nieco ponad dwie godziny, bez chwili odpoczynku. Chłopcy dzielnie nieśli transparent z nazwą naszej szkoły. Często nas fotografowano, bo byliśmy jedną z najliczniejszych ekip. Trzeba dodać, że w czasie przejazdu autokarem ( w obie strony ) padał deszcz. Kiedy maszerowaliśmy, nie spadła ani jedna kropla. Po przejściu trasy, zwiedziliśmy kościół w Niegowici, w którym znajduje się replika grobu Jana Pawła II i pomodliliśmy się przed pomnikiem naszego Patrona. Potem wzięliśmy udział w pikniku, którego główną atrakcją było losowanie rowerów górskich. Nikt z nas nie miał nie miał szczęścia, ale i tak wróciliśmy bardzo zadowoleni!      

 

Pospolite ruszenie” na Koskówkę!

          21 maja 2009 roku uczniowie naszego Gimnazjum  wzięli udział w XVII Rajdzie Górskim Koskowa Góra. Była to wyjątkowa wycieczka. Głownie dlatego, że na szlaki górskie wyruszyło 116. uczniów pod opieką 8. nauczycieli. Po prawie 4-godzinnym marszu dotarliśmy do celu, gdzie otrzymaliśmy pamiątki i dyplomy. Część uczestników miała jeszcze siły, aby pograć w piłkę. Inni odpoczywali zażywając „kąpieli słonecznej”. Pogoda była wspaniała, a co za tym idzie, doskonała widoczność. Po drodze i ze szczytu mogliśmy więc podziwiać Beskidy  ( z ośnieżoną Babią Górą ), a także panoramę Tatr. Wróciliśmy zachwyceni pięknem krajobrazów okolic, w których mamy szczęście mieszkać. Trzeba dodać, że nie wszyscy zdawali sobie z tego sprawę. Mamy nadzieję, że nie był to jednorazowy zryw i jeszcze to powtórzymy!

 

Czerwiec 2009

Tym razem wróciliśmy z pucharem!

        4 czerwca 2009 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział IX Powiatowym Rajdzie o Puchar Wójta Gminy Stryszawa, tradycyjnie,jak od kilku lat. Wypadliśmy bardzo dobrze. Grupa chłopców z IIIb uzyskała 2. czas (46 minut z Targoszowa na szczyt Leskowca ), a także wspaniale poradziła  sobie z pytaniami i zadaniami dotyczącymi historii, geografii, religii, języków obcych, edukacji regionalnej i europejskiej oraz udzielania pierwszej pomocy. Zajęła II miejsce i wróciliśmy z pucharem, co nie udawało się nam przez kilka poprzednich lat. Wycieczka dostarczyła wielu miłych wrażeń nie tylko zawodnikom, ale także towarzyszącym im ( i kibicującym ) koleżankom i kolegom, którzy pokonali trasę rekreacyjnie.

Dziękujemy pani Dyrektor z a wygospodarowanie dla nas pieniędzy na przejazd, z przeznaczonej  dla naszej szkoły puli z GK  d/s PiRPA przy Urzędzie Gminy  w Budzowie.

 

Śladami naszego Patrona – do Kalwarii Zebrzydowskiej

Już czwarty raz, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją edukację w naszym gimnazjum  do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prawie  140 -  osobowa grupa pokonała trasę z Budzowa , dzielnie maszerując przez Zachełmną, Stronie i Bugaj. Gdy dotarliśmy do celu, zwiedziliśmy klasztor i część pobliskich sławnych dróżek kalwaryjskich. Głównym punktem programu była msza święta, którą odprawił ksiądz Zbigniew Kosowski. Pod Jego przewodnictwem modliliśmy się w intencjach naszych uczniów i nauczycieli. Mieliśmy też tak zwany czas wolny. Mogliśmy wtedy kupić pamiątki, posilić się i zjeść lody.

Wycieczka ta dostarczyła nam przeżyć religijnych, ale dała też możliwość poznania się i sprawdzenia swojej kondycji. Wróciliśmy (autokarami) pełni miłych wrażeń. Chcielibyśmy, aby trzyletni pobyt w gimnazjum naszych nowych uczniów, był tak udany i pogodny jak ten integracyjny rajd. Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych, składają podziękowania  ks. Zbigniewowi, za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wycieczki.

 

Tatry!!!

          40-osobowa grupa trzecioklasistów uczestniczyła w dwudniowej wycieczce w Tatry ( 8 i 9 czerwca 2009 roku ). Mieszkaliśmy  w hotelu górskim na uroczej Polanie Kalatówki. Grupy rajdowe z naszego gimnazjum często korzystają z gościnności tego okazałego schroniska. Najważniejszym wydarzeniem tego wyjazdu było zdobycie Giewontu. Trzeba przyznać, że kosztowało nas to trochę wysiłku, a nawet strachu, ale warto było.  To co mogliśmy podziwiać  w czasie marszu rekompensowało trudy, a deszcz, który dopadł nas na samym szczycie, sprawił, że emocji było jeszcze więcej. Wielu z nas właśnie wtedy zrozumiało skąd wzięło się powiedzenie o tym , że góry uczą pokory. Wszyscy wiemy, że nasz Patron kochał góry i kiedy tylko mógł wędrował szlakami górskimi. Jest to wspaniała forma wypoczynku, która daje możliwość refleksji nad wieloma ważnymi sprawami naszego życia. Zachęcamy wszystkich do zdobywania szczytów!

          Dziękujemy Opiekunom Spółdzielni Uczniowskiej „WABIK”  za wygospodarowanie dla nas pieniędzy na opłatę za usługi przewodnika górskiego.